چگونه از خشکی چشم به دلیل خیره شدن به کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

۳- تنظیم کردن تنظیمات صفحه نمایش:

چگونه از خشکی چشم به دلیل خیره شدن به کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

ممکن است تا به امروز هم متوجه شده باشید که درخشنده بودن بیش از حد مانیتور کامپیوتر، چشم تان را اذیت می کند. در واقع درجه ی نور صفحه ی نمایش باید به میزان درخشندگی محیط پیرامون شما باشد، به گونه ای که صفحه ی نمایش یک جعبه ی درخشان یا یک جسم سیاه به نظر نرسد. درجه ی کنتراست معمولاً باید s80 باشد، اما این درجه برای صفحه نمایش های مختلف، متفاوت است. (درجه ی کنتراست، قدرت رنگ در مقایسه با دیگر رنگ ها در کنار یکدیگر است.)

۴- فاصله ی مناسب با صفحه ی نمایش:

چگونه از خشکی چشم به دلیل خیره شدن به کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

با مانیتور فاصله ی مناسبی داشته باشید. اما نه آن قدر زیاد که برای خواندن متن لازم باشد به چشم تان فشار آورید. این فاصله بسته به دید شما و اندازه ی صفحه ی نمایش بین ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر است.

۵- استفاده ی کمتر از کامپیوتر:

چگونه از خشکی چشم به دلیل خیره شدن به کامپیوتر جلوگیری کنیم؟

در این زمینه به طور مثال می توانید دوره های آموزش تایپ را بگذرانید. بنابراین در تایپ یک ایمیل سریع تر عمل کرده و کم تر از کامپیوتر استفاده خواهید کرد.

- نکات:

• برخی از این اطلاعات می تواند به انواع دیگری از صفحه نمایش ها همانند تلویزیون، بازی های دستی و گوشی های همراه اعمال شوند.

• بعد از دوره های طولانی استفاده از کامپیوتر می توانید از قطره های اشک مصنوعی در جهت جلوگیری از خشکی چشم استفاده کنید و یا دوش بخار بگیرید. اما این کار را به طور منظم انجام ندهید، چون موجب رقیق شدن اشک طبیعی می شود.

• این افسانه که نگاه کردن به کامپیوتر به دلیل وجود پیکسل ها چشم تان را نزدیک بین می کند، فراموش کنید. نگاه کردن به کامپیوتر مثل خواندن یک کتاب است.

• به اندازه ی کافی آب بنوشید، تا مطمئن شوید چشم تان قابلیت ساختن اشک کافی دارد.

• ممکن است چشم شما به دلیل خشکی، قرمز شود. برای خلاص شدن از آن به هیچ عنوان از قطره های ضد قرمزی چشم استفاده نکنید، چرا که فقط شرایط را بدتر می کند. با رفع خشکی چشم، قرمزی آن نیز از بین می رود.

/ 0 نظر / 5 بازدید