ایمیل موقت، پایان راه برای هرزنامه ها؟

امروزه سایت های بسیار زیادی در زمینه ارائه خدمات مختلف به کاربران ایجاد شده است.برخی از این سایت ها هزینه های خود را با دریافت حق عضویت از کاربران تامین می کنند و برخی دیگر نیز این خدمات را به رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند، اما از کاربر می خواهند برای دریافت خدمات به صورت رایگان در سایت عضو شود!

ایمیل موقت، پایان راه برای هرزنامه ها؟

ایمیل موقت، پایان راه برای هرزنامه ها؟

دوست دارید بدون نگرانی از فاش شدن ایمیل شخصی خود براحتی و در کمترین زمان در سایت های مختلف عضو شوید؟ دوست دارید بدون محدودیت و بدون نگرانی از اشغال شدن آدرس های ایمیل درخواستی خود، از هر آدرس ایمیلی که به آن علاقه دارید استفاده کنید؟

این نیازها به کمک ایمیل های موقت به راحتی برآورده می شود و شما می توانید از همین حالا هر کلمه ای را که به ذهنتان می رسد به عنوان یک ایمیل موقت برای خودتان در نظر بگیرید!

ایمیل موقت چیست؟

سرویس های ایمیل یاهو، هات میل، جی میل و… جزو ایمیل های موقت به شمار نمی روند چرا که شما برای استفاده از این سرویس ها باید در آنها عضو شوید و اطلاعات کاملی را نیز از خودتان ثبت کنید. همچنین صندوق ایمیل های دریافتی در این سرویس ها کاملا محرمانه بوده و فقط صاحب آنها با در اختیار داشتن رمز عبور می تواند به آن دسترسی داشته باشد. در مقابل این سرویس ها، استفاده از سرویس های ایمیل موقت نیاز به هیچ گونه ثبت نامی ندارد، این ایمیل ها به راحتی توسط همه کاربران در دنیای اینترنت قابل بازگشایی است و هیچ گونه حریم خصوصی نیز در آنها وجود ندارد (برخی از آنها با روش های مختلفی دسترسی کاربران دیگر به ایمیل موقت شما را مسدود می سازند).

همچنین شما در هنگام استفاده از ایمیل های موقت فقط امکان دریافت ایمیل را دارید و نمی توانید با استفاده از این سرویس ها نسبت به ارسال ایمیل اقدام کنید. ایمیل های موقت پس از چند ساعت به طور خودکار از صندوق ایمیل های دریافتی حذف می شوند و برخی از آنها فیلترهایی را نیز روی ایمیل های دریافتی اعمال می کنند. به عنوان مثال در برخی از آنها فایل های پیوست و تصاویر از ایمیل ها حذف شده و تنها متن ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد.

داشتن ایمیل موقت ضروری است؟

با اطمینان می توانیم بگوییم هر کاربری به ایمیل موقت نیازمند است چرا که سرویس های مختلفی وجود دارد که برای استفاده از آنها باید اطلاعات مختلفی همچون یک آدرس ایمیل را در آنها وارد کنید و در چنین شرایطی استفاده از ایمیل های موقت بهترین راه حل ممکن است!

ایمیل موقت همچون ایمیل یک بار مصرف است که در موارد بسیار زیادی در مدت زمانی کوتاه کار شما را راه می اندازد و شاید هیچ گاه دیگر به صندوق دریافتی های آن مراجعه نکنید. همچنین این ایمیل هیچ گاه دربردارنده اطلاعات حساب بانکی یا فایل های پیوست از دوستان و آشنایان شما نیست که نگران حریم خصوصی خود باشید!

پایان راه برای هرزنامه ها؟

شاید با خواندن مطالب فوق فکر کنید ایمیل های موقت، هرزنامه ها و ایمیل های تبلیغاتی یا ناخواسته را از صندوق پست الکترونیک شما حذف می کنند! متاسفانه هرزنامه ها همچنان در صندوق های پست الکترونیک کاربران وجود دارند و استفاده از ایمیل های موقت به کاهش آنها کمک می کند اما به طور کامل آنها را حذف نمی کند چرا که آدرس ایمیل اختصاصی شما ممکن است به هزار و یک دلیل دیگر در اختیار شرکت های تبلیغاتی یا افراد خرابکار قرار گیرد و به این ترتیب ایمیل های هرزی برای شما ارسال شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید