چهار تغییر اساسی دنیای فناوری در سال ۲۰۱۴

۲- دستیارهای هوشمند نقش‌ پررنگ‌تری در زندگی روزمره ایفا خواهند کرد

برای مثال می‌توان «سیری» را به‌عنوان یکی از بهترین نمونه‌های موجود مطرح کرد. هرچند سیری فقط در قالب دستورات صوتی فعال است. با توسعه‌ی هرچه بیشتر این سیستم‌ها و همچنین بالا بردن قابلیت‌های آن‌ها می‌توان به‌راحتی از طریق این سیستم‌‌ها کارهایی همچون خرید، مدیریت تقویم و قرار ملاقات‌ها را انجام داد. شاید بزرگ‌ترین تحول در این زمینه، بهینه کردن روند آموزش این سیستم‌ها در کنار هوشمندسازی هرچه بیشتر آن‌ها است که قادر است با استفاده از امکان داده‌کاوی بین اطلاعات بی‌شمار، تبدیل به بی‌بدیل‌ترین منشی برای افراد شود.

۳- استفاده از ژست‌های حرکتی در محصولات ۲۰۱۴ مشهودتر از پیش خواهد شد

مایکروسافت با ارائه‌ی کینکت در ایکس‌باکس نشان داد که استفاده از ژست‌های حرکتی چه پتانسیل بالایی برای افزایش جذابیت بازی‌های رایانه‌ای دارد. Leap Motion‌ نیز این تجربه را برای کاربران پی‌سی‌ها ممکن ساخت. از‌این‌رو انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۴ شاهد عرضه‌ی محصولات و سرویس‌های بیشتری مبتنی بر ژست‌های حرکتی باشیم که شاید حوزه‌ی پزشکی و سلامتی عمومی یکی از بهتریم گزینه‌ها برای ظهور چنین محصولاتی باشد.

۴- فروشگاه‌ها اختصاصی‌تر خواهند شد

شاید دیگر دوران سردرگمی در فروشگاه‌های بزرگ به‌سر آمده است. مطمئنا در سال ۲۰۱۴ شاهد فروشگاه‌هایی خواهیم بود که قادرند با راهنمایی کاربران از طریق تلفن‌های‌هوشمند به سوی اشیایی که برای خرید آن‌ها وارد فروشگاه شده‌اند، رهنمون کند. این فناوری می‌توان با ارائه‌ی بهترین نمونه‌های ممکن در فروشگاه و پیشنهاد آن به کاربر، شما را در انجام خریدی آسان راهنمایی کند. هدف از این فناوری ترکیب تجربه‌ی خرید آنلاین بصورت فیزیکی است.

/ 0 نظر / 11 بازدید