مهدی نیوز (خبر های داغ مهدی)

کدام برنامه های کاربردی می توانند اطلاعات شخصی  فیس بوک شما را مشاهده کنند؟

اما با تمام این اقدامات پیشگیرانه توجه چندانی به یک نکته بسیار مهم ندارند: نصب برنامه های کاربردی.

به گزارش مهدی نیوز به نقل از شگفت انگیز، نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، به گزارش محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی، برنامه های کاربردی که کاربران فیس بوک با آنها در تعامل هستند می توانند به کلیه اطلاعات شخصی کاربران و حتی آنچه با دوستانشان به اشتراک می گذارند، دسترسی داشته باشند. این برنامه ها حتی قادرند اطلاعات شخصی کاربر را از طرف وی منتشر کنند.

اما کدام برنامه های کاربردی…

کلیه برنامه هایی که در فیس بوک وجود دارند و روزانه به شما پیشنهاد می شود تا نسبت به نصب آنها اقدام کنید، می توانند از نوع این برنامه ها باشند. برنامه هایی نظیر مسابقات سرعت، تبلیغات و بازی های گروهی برنامه هایی هستند که سعی دارند اطلاعات شخصی کاربران را در اختیار بگیرند. توسعه این برنامه های کاربردی اغلب از طریق شرکت هایی انجام می شود که به دنبال افزایش حضور خود در بازارها هستند و در این راه شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک فرصت مناسبی را در اختیار آنها قرار می دهند. کاربران برای نصب و استفاده از این برنامه ها مجبورند اطلاعات خاصی مانند نام، سن، عکس و یا فهرست دوستان خود را در اختیار توسعه دهندگان برنامه قرار دهند.

اگرچه ممکن است کاربران این اطلاعات را فاقد اهمیت دانسته و به راحتی در اختیار توسعه دهندگان قرار دهند اما باید دقت کنند که اینها همه اطلاعات مهمی هستند.

در این شرایط محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی به کاربران توصیه می کنند هنگام نصب هر برنامه ای دقت کنند تا این گزینه بسیار مهم را در اختیار داشته باشند. گزینه ای که بعد از یک بار استفاده از برنامه امکان حذف اطلاعات شخصی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

برای انجام چنین اقدامی کاربران باید به بخش تنظیمات برنامه رفته ودر بخشی که اطلاعات شخصی کاربر نمایش داده می شوند، اطلاعات را حذف کنند.ممکن است به نظر شما اینکار وقت گیر و بی فایده به نظر برسد اما به توصیه محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی، اگر از دسته کاربرانی هستید که به راحتیپیشنهاد نصب برنامه های کاربردی را پذیرفته و انجام می دهید، باید حتما پس از یکبار استفاده وقتی را برای حذف اطلاعات شخصی خود از این برنامه ها، قرار دهید.موضوع مطلب : شبکه های اجتماعی / فیس بوک / اطلاعات شخصی / کاربران
پيوندها
صفحات وبلاگ
امکانات جانبی

 
 
بالای صفحه