مهدی نیوز (خبر های داغ مهدی)

خیلی از فناوری ها می توانند به سادگی هرچه تمام تر اعصاب کاربر و مصرف کننده را به هم بریزند. به برخی از آزاردهنده ترین فناوری هایی اشاره می کنیم که خیلی از ما، زیاد با آنها درگیر هستیم


 بانکی: فناوری های روز دنیا، روز به روز و حتی بدون اغراق ساعت به ساعت در حال پیشرفت هستند و هر یک از شرکت های فعال در این عرصه تلاش می کنند گوی سبقت را از رقبا بربایند و حرف اول را خود بزنند. هدف اصلی تمامی سازندگان این نوع دستگاه ها و وسایل، راحت تر کردن کار مشتریان است، غافل از اینکه خیلی از این فناوری ها می توانند به سادگی هرچه تمام تر اعصاب کاربر و مصرف کننده را به هم بریزند. به برخی از آزاردهنده ترین فناوری هایی اشاره می کنیم که خیلی از ما، زیاد با آنها درگیر هستیم:

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تکنولوژی / استفاده / کاربران / سرویس ها
۱۳٩۳/۳/٩ :: ٤:٠٢ ‎ب.ظ
شاید لقب امن ترین فلش مموری دنیا از نگاه فنی برای این طرح درست نباشد، اما می توانیم بگوییم که این یکی از طرح های جالب و خلاقانه برای فلش مموری محسوب می شود. البته اگر با دقت باشید، متوجه می شوید که هنگام باز کردن قفل، اتصال به پورت یو اس بی آسان نخواهد بود. مگر اینکه میله فلزی به طور کامل با کلید از بدنه جدا شود.
 موضوع مطلب : تکنولوژی / نرم افزار / امنیت
سرعت پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروزی به قدری بالاست که نوآوری‌های جدید هر لحظه جای خلاقیت‌های دیروز را می‌گیرند. شاید تا چند سال گذشته هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که استفاده از لوح‌های فشرده به سرعت جای خود را به تکنولوژی های جدیدتر بدهد.
 

بازار خبر: در سال 1985 وقتی اولین گوشی تلفن همراه با عنوان دایناتک 8000x برای افراد ثروتمند در زمان خودش با قیمت 4000 دلار  عرضه شد هیچ‌کس تصور این را نمی‌کرد که به سرعت این کالای لوکس همه‌گیر شود و افراد عادی نیز بتوانند یکی از آنها را خریداری کنند.

اختراعاتی نظیر گوشی‌های همراه، کامپیوترها و تبلت‌ها سابقه طولانی در کنارزدن فناوری هایی دارند که هرگز افراد تصور نمی کردند به این سرعت از گردونه رقابت خارج شوند.

زمانی که اینترنت دایال آپ پا به عرصه وجود گذاشت همه از سرعت بالای آن راضی بودند و تصور نمی‌شد روزی برسد که اینترنت های پر سرعت تر جای آن را بگیرد.

در سال‌های گذشته تنها در یک نسل گوشی های همرا آجری جای خود را به گوشی های هوشمند امروزی دادند. بنابراین با رشد سریع تکنولوژی انتظار اینکه بسیاری از اختراعات و تجهیزات  مدرن امروزی در آینده ای نزدیک دیگر وجود داشته باشند دور از ذهن نیست.

در ادامه مطلب نگاهی خواهیم داشت به وسایلی که انتظار می رود با توجه به رون رشد تا 10 سال آینده منسوخ شوندادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تکنولوژی / فناوری اطلاعات / کاربران / استفاده
گاهی بد نیست که با زبان اعداد، مروری بر اینترنت داشته باشیم، پدیده‌ای که سخت وابسته‌اش هستیم:
۱- اینترنت چقدر بزرگ است؟!
گوگل، تخمین می‌زند که در اینترنت ۵ میلیون ترابایت، اطلاعات وجود داشته باشد که معادل ۵ میلیارد گیگابایت یا ۵ تریلیون مگابایت است. از انجا که مغز انسان ظرفیتی حدود یک تا ۱۰ ترابایت دارد، اگر متوسط ظرفیت مغز را ۵ ترابایت در نظر بگیریم، اینترنت معادل ظرفیت مفز یک میلیون انسان است.
بیایید حجم اطلاعات اینترنت را طور دیگری معادل‌سازی کنیم تا تصورش برایمان آسان‌تر شود. یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ DVD یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد. به این ترتیب برای ذخیره‌سازی کل اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز داریم!


ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : تکنولوژی / اینترنت / پرطرفدار / کابران
پيوندها
صفحات وبلاگ
امکانات جانبی

 
 
بالای صفحه