مهدی نیوز (خبر های داغ مهدی)

شرکت Opera Software نسخه به‌روز شده مرورگر اینترنتی خود مخصوص رایانه‌های لوحی مجهز به سیستم‌عامل اندروید را روانه بازار کرد.

خبرگزاری فارس: مرورگر Opera برای اندروید به‌روز شد

به گزارش مهدی نیوز  به نقل از سلولار – نیوز، این شرکت ضمن عرضه نسخه جدید مرورگر Opera مخصوص سیستم‌عامل اندروید توضیح داد که مهندسان برای طراحی و ساخت این نرم‌افزار از فلسفه ویژه‌ای بهره برده‌اند که بر پایه آن فقط رابط کاربری مخصوص گوشی‌های هوشمند ارایه نشده است و در عین حال، قابلیت‌های مخصوص مرورگر رایانه‌های رومیزی به طور کامل کنار گذاشته نشده است.

این شرکت اظهار داشت که نسخه جدید مرورگر اینترنتی Opera برای اندروید تمام قابلیت‌های یاد شده را به صورت یکجا شامل می‌شود و آن‌ها را در اختیار رایانه‌های لوحی اندرویدی می‌گذارد.

"یوهان شون"( Johan Schön) مدیر مرکز مرورگرهای اینترنتی موبایلی در شرکت Opera گفت: «ما موفق شدیم ارتباط قابل ملاحظه‌ای را میان مرورگر اینترنتی Opera و سیستم عامل اندروید برقرار کنیم».

او همچنین توضیح داد: «اندازه رایانه‌های لوحی و توقعات کاربران از این محصول باعث شده است تا قابلیت‌های این دستگاه نسبت به مدل‌های کوچکتر یعنی گوشی‌های هوشمند تغییر کند و ما موظف هستیم که این تفاوت را در نظر بگیریم. مرورگر اینترنتی Opera 18 مخصوص سیستم‌عامل اندروید به گونه‌ای ساخته شده است که با هر رایانه لوحی اندرویدی سازگاری پیدا می‌کند».موضوع مطلب : تکنولوژی / اینترنت / نرم افزار / اندروید

کاغذ های A4 ، A3 ، کارت پستال ها، مقواها و غیره و غیره چیز هایی هستند که در زندگی روزمره مان برای چاپ و به روی نقش آوردن ایده های انتزاعی مان از آن ها استفاده می کنیم… اما صبر کنید، همه آن ها سفید نیستند؟ آیا پرینتر های مدرن از قابلیت چاپ با نقش های سفید بهره مندند؟ اگر جواب منفی است، خب چرا؟! فقط ۴ دقیقه از وقت گرانبهایتان را به ما اختصاص دهید تا علاوه بر پاسخ به همه ی پرسش های بالا با تئوری رنگ ها در طرح های چاپی و اساس فرآیند چاپ که رنگ زیبای سفید است آشنا شوید.

img_527553c0e3189

به گزارش مهدی نیوز به نقل از  دنیای فناوری اطلاعات ؛ اگر کمی سرتان در رنگ ها باشد و راجع به پرینترهای متفاوت تحقیقی داشته باشید، با یک سوال برخورد می کنید که تا آن را نیابید آرام و قرار نمی یابید و آن چیزی نیست جز این سوال:
آیا پرینتر های CMYK می توانند از خود رنگ سفید استخراج کنند؟ اگر بخواهم یک نگاره سفید رنگ را بر روی مقوا های سیاه رنگ (حتی کاغذ های A4 با رنگ مشکی) پرینت کنم، چه اتفاقی رخ می دهد؟

پاسخ: اگر یک چاپگر پیش پا افتاده و یا بیسیک از نوع اینکجت یا لیزری داشته باشید، چاره ای ندارید. ترکیب رنگ CMYK، ترکیبی کاهشی (سابسترکتیو) دارد و بدین معنی است که برای تشکیل تک تک جزء هر رنگی که در چاپ به کار رود، باید از رنگ اولیه [سفید] استفاده کرد [که کاتریج هایی که داخل پرینتر های خانگی و معمولی استفاده می شود از پیش تهیه شده اند]. اکنون با کمی تغییر متغیر مطابق فرمول زیر می شود به هر نوع رنگی [که خود زیر مجموعه رنگ های دیگر است] دست پیدا کرد:
سفید – آبی فیروزه ای – زرد = سبز
سفید – زرد – قرمز (مایل به بنفش/مگنتا) = قرمز
سفید – آبی فیروزه ای – مگنتا = آبی
در حقیقت سفید از میزان نسبت ۰ آبی فیروزه ای، ۰ زرد، ۰ مگنتا و ۰ مشکی تشکیل شده است.
اما اکثر پرینتر ها از چه شیوه ای بهره می برند؟ اگر یک پرینتر رنگی-سیاه سفید (دو کاره) را مورد بررسی قرار دهیم، از ۴ رنگ آبی فیروزه ای، زرد، قرمز [در یک کاتریج] و مشکی [در کاتریجی دیگر] تشکیل شده و هنگامی به کار می رود که شما زمینه ای سفید داشته باشید که عملاً رنگی چاپ نشده، و شما از خود بافت به عنوان رنگ سفید بهره می برید.
پس، تکلیف آن فرمول سخت بالا چه می شود؟ باید گفت با وجود این که اکثر پرینتر ها سیستم بالا را در پیش می گیرند، اما پرینتر های ویژه ای نیز وجود دارند که به جای CMYK با نام CMYW شناخته می شوند که W آخر نمادی از رنگ سفید می باشد که برای چاپ دقیق میزان سفید به کار می رود و بقیه داستان رو هم که دیگه همه بلدیم….
پس این تنها پاسخ گوی نیاز ما در سطوح غیر سفید می باشد.
کمی تامل می فرمائیم…!، اکثر کاغذ های موجود در جهان بافتی با چه رنگ دارند؟ پاسخ که کاملا بدیهی است: سفید
کاغذ سیاه چه طور؟ امری ویژه که خیلی باب نیست، قبول دارید؟  با کمی تامل به این، به نوع سیستم ساخت بیشتر پرینتر ها پی می بریم…
کما اینکه حتی پرینتر های تجاری هم تمهیدی برای این مورد نداشته اند، معمولی ها که بمانند….!موضوع مطلب : رایانه / پرینتر / مشکلات / تکنولوژی

محبوبترین مرورگر شناخته شد. از بین مرورگرهای Firefox,IE و Opera و Chrome، کاربران گوشی های موبایل وکامپیوترها بیشتر از مرورگر Chrome استفاده می کنند.

chrome

به گزارش مهدی نیوز به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ؛ این مطلب را امروز شرکت Shareaholic با تحقیقات صورت گرفته بر روی تبادل داده های سال ۲۰۱۳ بیان کرد. در سپتامبر گذشته این مرورگر بیشتر از دیگر مرورگرها استفاده شده است. در واقع کاربران با استفاده ی همزمان از مرورگر Chrome و سیستم عامل اندروید از مرورگرهای گوگل بیشتر استفاده کرده اند تا Firefox و Safari.

دربین ۴ مرورگر برتر ماه گذشته Google Chrome با در اختیار گرفتن بیش از یک سوم بازار با ۳۴٫۶۸ درصد استفاده در مقام اول قرار گرفت که این ۲ برابر کل تبادل داده های Firefox با ۱۶٫۶۰ درصد بود که در مقام دوم قرار گرفت. بعد از آنها Safari با ۱۶٫۱۵ درصد با اختلاف بسیار کم در مقام سوم و IE با ۱۵٫۶۲ درصد در مقام چهارم قرار گرفتند.

فقط سهم اندروید و مرورگر کروم رشد دو رقمی را تجربه کردند و تقریبا IE توسط رقبای اصلی خود Firefox و Opera و Opera Mini کنار زده شد. البته معیار های اندازه گیری این شرکت تعداد سایت های باز شده توسط این مرورگرهاست که شاید اگر با معیارهای دیگری اندازه گیری شود نتایج متفاوتی حاصل شود.موضوع مطلب : مرورگر / اینترنت / نرم افزار / کابران

آیا شما تاکنون ویندوز۸ را امتحان کرده اید؟ اگر اخبار و مقالات سایت را دنبال کرده باشید طی مطالب زیادی به پوشش خبری ویندوز۸ و تفاوت های آن با ویندوز۷ پرداختیم.اما جالب است بدانید خود من که در حال نوشتن این مقاله هستم هنوز از ویندوز ۷ استفاده میکنم.

sad-windows-8

به گزارش مهدی نیوز به نقل از  پایگاه خبری ورد آی تی ؛ اوایل که ویندوز ۸  رونمایی شده بود خیلی پیگیر این سیستم عامل و البته رونمایی نسخه اصلی و کرک شده آن بودم و بالاخره بعد از مدتی این ویندوز را روی کامپیوتر خود نصب کردم اما بعد از چند وقت کار با این سیستم عامل، حسی مانند اینکه این ویندوز برای من ساخته نشده است در من ایجاد شد هر چقدر سعی کردم که ویژگی های جدیدش را در ذهن خود تصور کنم و با خود بگویم که این یک سیستم عامل جدید است و من باید همیشه به روز باشم فایده ای نداشت.چرا که این سیستم عامل ,راحتی ای که ویندوز۷ برای من به ارمغان آورده بود را فراهم نمی کرد. درست مثل زمانی بود که با ویندوز XP کار میکردم و تازه ویندوز۷ رونمایی شده بود و این تغییر سیستم عامل برای من خیلی سخت بود البته من با وجود ویندوز۷ تا مدت زمان زیادی از ویندوزXP استفاده میکردم اما از زمانی که دیگر خیلی از بازی های کامپیوتری نیاز به سیستم عامل جدید داشت دیگر مجبور شدم که به ویندوز۷ روی آورم البته ناگفته نماند همین الان که ویندوز ۷ روی سیستم من نصب است یک ویندوز XP نیز در کنار این سیستم عامل نصب کرده ام تا بتوانم انعطاف بیشتری در انجام کارها داشته باشم.خب بگذریم سرتان را درد نیاورم اجازه دهید تا مواردی را که باعث میشود ما هنوز از سیستم عامل های قدیمی استفاده کنیم را با هم بررسی کنیم.با ما همراه باشید.

جدیدترهمیشه بهتر نیست :

زمانی که از بیلگیتز موسس شرکت مایکروسافت سوال کردند که آیا شما از ویندوز۸ استفاده میکنید؟او تنها به این پاسخ بسنده کرد و گفت که جدیدتر بهتر است.اما باید اقرار کنیم که این قضیه در مورد سیستم عامل های ویندوز شرکت مایکروسافت واقعیت ندارد.من ویندوز Meرا به یاد دارم ویندوزی که با پس زمینه ای آبی و ساده شناخته شده بود اما من هنوز از ویندوز ۹۸ استفاده میکردم ویندوز ویستا را به یاد دارم که قادر نبود فایل ها را در سراسر شبکه با سرعت های قابل قبولی انتقال دهد در آن زمان نیز من مانند خیلی از افراد دیگر هنوز از ویندوز XP استفاده میکردم.حال ورژن جدید سیستم عامل ویندوز از راه رسیده است الان زمانش رسیده تا بررسی کنیم ببینیم این ویندوز جدید که همان ۸ باشد ارزش ارتقاء را دارد یا ما باید از همان ویندوز قبلی مایکروسافت یعنی ویندوز۷ استفاده کنیم.هر جوری فکر کنید ویندوز۸ ,شرایط ویندوزهایی مانند Me یا ویستا را ندارد.هر دو ویندوز Me و ویستا از مسائل و مشکلات متعددی در زمینه کارایی و پایداری رنج میبردند.در حالی که ویندوز۸ به طور خارق العاده ای عاری از این مشکلات است و بسیار پایدار و پرسرعت است.اگر با ویندوز۸ کار کرده باشید مشکلی اصلی این ویندوز بیشتر مربوط به رابط کاربری بصری و پیچیده تر آن است این در حالی است که این ویندوز از نظر پیاده سازی فنی هیچ مشکل خاصی ندارد.

بهترین میز کار است ، اما :

چند نمونه از ویژگی های دسکتاپی و بهبودات امنیتی زیادی در این سیستم عامل دیده میشود.اما هنوز دلیلی برای ارتقاء به این سیستم عامل نمی بینم.

عدم قابلیت جست و جوی یکپارچه :

در ویندوز ۷ جست و جوی یک برنامه یا فایل بسیار آسان بود.برای این منظور کافی بود کلید ویندوز روی صفحه کلید را فشار دهید و نام قسمتی از فایل یا برنامه مورد نظر را تایپ کنید سپس لیست برنامه ها و فایل ها طبق کلمه جست و جوی شما لیست میشدند.سپس شما میتوانستید با تنها یک کلید Enter برنامه یا فایل مورد نظر را باز کنید.این در حالی است که قابلیت جست و جو در ویندوز۸ از یک گام اضافه تر برخوردار شده است.عمل جست و جو به طور پیش فرض فقط روی برنامه های نصب شده روی هارد دیسک شما انجام میشود برای جست و جوی چیزهای دیگری مانند تنظیمات یا فایل ها شما مجبورید که روی بخش Settings or Files کلیک کنید.همین قضیه میتواند خیلی از کاربران را از استفاده از این سیستم عامل دور کند چرا که یکی از کارهای اصلی کاربران عمل جست وجو روی فایل های موجود در کامپیوتر است.

عدم استفاده از خیلی امکانات پیشرفته:

شرکت مایکروسافت این سیستم عامل را به پلتفرمی تبدیل کرده است که انگار ۹۰ درصد کاربران از امکاناتی نظیر Bing, SkyDrive, Xbox Live استفاده میکنند.اگر این ویندوز را بخواهیم در ایران بررسی کنیم هنوز خیلی از کاربران اصلا نام این امکانات را نشنیده اند تا چه برسد که بخواهند به این امکانات نیاز پیدا کنند و بعد از آنها استفاده کنند.شاید یکی دیگر از نقطه ضعف های ویندوزهای مایکروسافت این باشد که با وجود اینکه ویندوزهای متعددی را تولید کرده است اما هنوز ویندوزهای این شرکت مانند سیستم عامل هایی از جمله لینوکس یا اندروید متن باز(Open Source) نشده اند.همین قضیه میتواند آزادی را از خیلی کاربران حرفه ای برای کار با این سیستم عامل بگیرد.

ویندوز ۷ هنوز مناسب است :

با وجود اینکه نزدیک به ۴ سال از عرضه ویندوز ۷ میگذرد اما بسیاری این سیستم عامل را بیشتر به خاطر جمع وجو بودنش و راحتی کار با آن به عنوان سیستم عامل اصلی خود مورد استفاده قرار میدهند.البته طبیعی هست وقتی این سیستم عامل با ظاهر وکارایی مناسب تمامی نیازهای ما را بر آورده میکند چه نیازی است که از سیستم عامل دیگری که پیچیدگی های خاصی دارد استفاده کنیم.اگر شما از دستگاه های پیشرفته تمام لمسی استفاده میکنید مثل لپتاپ ها یا کلا تجهیزات پیشرفته,شاید ویندوز ۸ گزینه مناسبی باشد اما فعلا من نیازی به استفاده از این ویندوز حداقل تا زمانی که مجبور نشده ام در خود نمی بینم.

شما از کدام سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید ؟؟ آیا دلیل خاصی هم برای آن دارید ؟؟موضوع مطلب : ویندوز / اهمیت / کاربران / پرطرفدار

بارها شده است که برای شما تاریخ نصب ویندوز اهمیت پیدا کرده است، مخصوصا در زمان نصب ویندوز جدید خواسته اید بدانید ویندوز قبلی چقدر برای شما کار کرده است. در اینجا روشی بیان می شود تا تاریخ نصب ویندوز سیستمتان را پیدا کنید.

img_527564b6300c5

به گزارشمهدی نیوز به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ؛ برخی کاربران سالها از ویندوز خود استفاده می کنند اما برخی دیگر ماه به ماه ویندوز تازه نصب می کنند!

برای دانستن تاریخ نصب ویندوز می توانید به روش زیر عمل کنید:

ابتدا در دستور run عبارت cmd را وارد کنید تا دستورات متنی ویندوز باز شود. برای دسترسی به دستور Run از کلید ویندوز + R استفاده کنید.

در خط دستور، عبارت روبه رو تایپ کنید: systeminfo.exe

img_527566d5c8668

کمی منتظر بمانید تا اطلاعات سیستم جمع آوری شود. بعد از نمایش اطلاعات در زیر شاخه  Host name به دنبال Original Install Date باشید. در جلوی این عبارت زمان تاریخ نصب ویندوز مشخص است.

یا به جای جستجو برای عبارت فوق در میان اطلاعات نمایش داده شده، دستور روبه رو را وارد کنید تا تنها زمان نصب ویندوز به شما نمایش داده شود:”systeminfo | find /i “install date

img_527568bb344c1

سایر اطلاعات سیستم مانند زمان بوت ویندوز، سازنده و مدل دستگاه و … نمایش داده می شود.

در حالت عادی و استفاده استاندارد از ویندوز نیازی به نصب مجدد ویندوز در دفعات مختلف نیست. در صورت نصب نرم افزارهای استاندارد و با طراحی قوی، ویندوز شما کمتر دچار مشکل می شود. اگر کار شما به صورتی است که نیاز به نصب برنامه های مختلف دارید پیشنهاد می کنیم آنها را بر روی ماشین های مجازی یا VM ها نصب کنید. در این صورت با unistall کردن برنامه های متعدد فایل های سیستم شما دچار مشکل نمی شود و فایل های بیهوده در حافظه سیستم شما باقی نمی ماند.

شاهد این مدعا هم تصویر بالاست که مربوط به سیستمی است که ویندوز آن تقریبا ۱ ماه بعد از ارائه ویندوز ۷ نصب شده و همچنان در حال کار است.موضوع مطلب : ویندوز / سیستم / کاربردی / مشکلات

چند روزی هست که سایت یاهو در بخش ایجاد ایمیل جدید کد ایران را از سیستم ثبت نام حذف کرده است و برای همین دیگر ایجاد ایمیل جدید در یاهو برای ایرانیان غیر ممکن شده است، اما اکنون با این روش که در ادامه خواهید دید به سادگی میتوانید ایمیل جدید یاهو ایجاد کنید و تحریم را دور بزنید.

به گزارش مهدی نیوز به نقل از دنیای فناوری اطلاعات ؛ چند روزی هست که سایت یاهو در بخش ایجاد ایمیل جدید کد ایران را از سیستم ثبت نام حذف کرده است و برای همین دیگر ایجاد ایمیل جدید در یاهو برای ایرانیان غیر ممکن شده است، اما اکنون با این روش که در ادامه خواهید دید به سادگی میتوانید ایمیل جدید یاهو ایجاد کنید و تحریم را دور بزنید.

یک جوان خوشفکر ایرانی (مهندس نبی کرمعلی زاده) برای مرورگر فایرفاکس افزونه ای را نوشته است که به سادگی کد ۹۸ ایران را به لیست ثبت نام در یاهو اضافه میکند و بعد از وارد کردن شماره موبایل خود کد فعال سازی از یاهو برای شما پیامک خواهد شد.

آموزش :
۱- ابتدا این افزونه را روی مرورگر فایرفاکس خود نصب کنید - کلیک کنید
۲- سپس این افزونه را که مخصوص افزودن کد ۹۸ به لیست یاهو هست را نصب کنید - کلیک کنید
۳- اکنون وارد سایت یاهومیل شوید و ایمیل جدید یاهو خود را ایجاد کنید.موضوع مطلب : اینترنت / یاهو / پست الکترونیکی / تحریم
پيوندها
صفحات وبلاگ
امکانات جانبی

 
 
بالای صفحه